Jesteśmy grupą ratowników medycznych z wieloletnim stażem pracy w ratownictwie. Prowadząc szkolenia pierwszej pomocy, opieramy się na wiedzy i doświadczeniu zdobytym w naszej pracy. Kursy prowadzimy według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.
Zabezpieczenia
Medyczne
GPS L GPS L

Fotorelacja z Akademii Małego Dzielnego Ratownika

17 lutego 2015

Przedstawiamy fotorelację z zajęć z maluchami które odbyły się w jednym z krakowskich przedszkoli:)

Dzięki naszemu Misiowi dzieciaki zapoznały się z wizerunkiem Ratownika Medycznego, Miś okazał się tez przydatny w udzielaniu pierwszej pomocy przez naszych Bohaterów. Każdy maluch mógł z bliska zobaczyć ratowników i porozmawiać z nimi o miejscach ich pracy oraz czynnościach które wykonują na codzień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chwile później  przedszkolaki zaskoczyły nas swoją wiedzą na temat wzywania pomocy. Wiedziały kiedy i gdzie zadzwonić jak potrzebna jest pomoc.  Pięknie wymieniły sytuacje w których należy wezwać karetkę, podczas zajęć nauczyły się jakie najważniejsze informacje muszą podać dzwoniąc na numer alarmowy 112, oraz tego że nie mogą się pierwsze rozłączać z dyspozytorem.  Każdy chętny mógł przećwiczyć wezwanie pomocy na “sucho”:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gdy już wszystkie dzieciaki potrafiły wezwać pomoc i poznały numer alarmowy 112, przeszliśmy do czynów:) zaczęliśmy od zatrzymania krążenia ale i z tym nasi Bohaterowie sobie dzielnie radzili. Podczas wspólnych śpiewów poznali algorytm resuscytacji krążeniowo oddechowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po zapoznaniu sie z materiałami opatrunkowymi i postępowaniem w przypadku urazu maluchy mogły zobaczyć prawdziwe miejsce pracy ratwonika medycznego czyli karetkę. Każdy mógł chociaż przez chwilę poczuć się ratownikiem na dyżurze, oczywiście naszym pacjentem był Miś więc został należycie opatrzony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

okazało się że nasi mali bohaterowie juz przed naszym przyjazdem przygotowywali się do Akademii Małego Dzielnego Ratownika i po zajęciach zostaliśmy obdarowani ich własnoręcznie wykonana laurką 🙂 Dziękujemy!

20141012_200953

Zapraszamy wszystkie chętne maluchy na nasze warsztaty – warto pomogać i warto uczyć.

Copyright by Saluber 2013 - wszelkie prawa do materiałów i treści zastrzeżone.
Oferta zamieszczona na niniejszej stronie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.